معنای سه رنگ قرمز، سبز و زرد

در طی این مطلب نگاهی به معنا و فلسفه سه رنگ قرمز، سبز و زرد می‌اندازیم.

امروزه رنگ‌‌ها نقش مهمی در زندگی روزمره ما بازی می‌کنند با این حال بسیاری از ما بدون توجه به آن‌ها در حال سپری کردن روزگار هستیم. شاید جالب باشد بدانید که رنگ‌هایی که در یک محیط استفاده می‌شوند این قابلیت را دارند که بر روی احساسات ما تاثیر شگرفی بگذارند.

در طی این سری مطالب قرار است به معنا، روانشناسی و فلسفه برخی از مهم‌ترین و پراستفاده‌ترین رنگ‌های روز نگاهی بیاندازیم. این که چطور تبلیغات به شکل زیرکانه‌ای از این موضوع استفاده می‌کنند تا تاثیر بیشتری بر روی کاربران بگذارند. این که چطور مسائل ساده‌ای از این دست به راحتی بر روی زندگی روزمره ما تاثیر می‌گذارند.

رنگ قرمز

رنگ قرمز به صورت کلی نماد مفاهیمی همچون انرژی، قدرت، شور، سرعت، استحکام، گرما، عشق، خطر، آتش، خون، جنگ، خشونت، جشن، توقف یا خطر یا کریستمس و روز ولنتاین است.

رنگ زرد

رنگ زرد به صورت کلی نماد مفاهیمی همچون شادی، خوش بینی، خطر، آفتاب، ایده آل، تخیل، امید، تابستان، طلا، فریب، فلسفه، ناسپاسی، بزدل، خیانت، حسادت، بیماری و هشدار است.

رنگ سبز

رنگ سبز به صورت کلی نماد مفاهیمی همچون طبیعت، محیط زیست، سلامتی، موفقیت، تجدید حیات، جوانی، قدرت، فصل بهار، سخاوت، باروری، حسادت، بی تجربگی، بدبختی، سیگنال شروع، روز سنت پاتریک و کریسمس است.

در ادامه سلسله مقالات آینده به مفاهیم رنگ‌هایی همچون آبی، بنفش و نارنجی خواهیم پرداخت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *